GENEESMIDDEL

Ibuprofen ab 400mg filmomh tabl 24

Apotheekprijs: € 6,23

€ 4,98

-
+

Voor 15u besteld, vandaag nog verzonden!

Ibuprofen ab 400mg filmomh tabl 24 is een geneesmiddel. Buiten bereik van kinderen bewaren.
Geen langdurig gebruik zonder medisch advies. Lees aandachtig de bijsluiter.
Raadpleeg bij bijwerkingen steeds uw behandelende arts.
Geneesmiddelen en medische hulpmiddelen kunnen niet worden teruggenomen behalve wanneer ze een gebrek vertonen.

Indicatie
Contra indicatie
Gebruik
Samenstelling

Ibuprofen AB 200 mg/400 mg wordt gebruikt voor de kortdurende symptomatische behandeling van milde tot matige pijn zoals hoofdpijn, waaronder migraine, tandpijn, menstruatiepijn en/of koorts.

Wanneer mag u dit middel niet innemen ?

 Als u allergisch bent voor ibuprofen of voor een van de andere stoffen in dit geneesmiddel.

Deze stoffen kunt u vinden in rubriek 6.

 Als u vroeger reeds een allergisch reactie zoals astma, loopneus, jeukende huid of zwelling van de lippen, gezicht, tong of keel heeft gekregen na gebruik van andere geneesmiddelen die acetylsalicylzuur bevatten (zoals aspirine) of na gebruik van andere pijn- of ontstekingsmedicatie (NSAID's).

 Als u last heeft gehad van gastro-intestinale bloedingen of perforatie die verband houdt met eerder gebruik van geneesmiddelen voor pijn en ontsteking (NSAID's)

 Als u lijdt aan een maagzweer of bloeding in de maag of dunne darm (twaalfvingerige darm) of als u in het verleden twee of meer van deze episodes heeft gehad

 Als u ernstige lever-, nier- of hartproblemen heeft

 Als u in de laatste 3 maanden van de zwangerschap bent

 Als u ernstig uitgedroogd bent (veroorzaakt door braken, diarree of onvoldoende vochtinname)

 Als u nu een bloeding heeft (actieve bloeding, inclusief in de hersenen)

 Als u lijdt aan een aandoening van onbekende oorsprong die resulteert in abnormale vorming van bloedcellen

Ibuprofen AB 200 mg/400 mg filmomhulde tabletten is niet aangewezen voor gebruik bij kinderen en jongeren jonger dan 12 jaar.

Gebruik dit geneesmiddel altijd precies zoals in deze bijsluiter beschreven of zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.

Bijwerkingen kunnen tot een minimum beperkt worden door de laagste effectieve dosis te gebruiken voor de kortst mogelijke duur nodig om de symptomen onder controle te houden.

De laagste effectieve dosis moet worden gebruikt voor de kortste periode die nodig is om de symptomen te verlichten. Als u een infectie hebt, raadpleeg dan direct een arts als de symptomen (zoals koorts en pijn) blijven bestaan of erger worden (zie rubriek 2).

Alleen voor kortdurend gebruik.

De dosis ibuprofen is afhankelijk van de leeftijd en het lichaamsgewicht van de patiënt. De aanbevolen dosis is:

Lichte tot matige pijn en koorts

Volwassenen en jongeren van ≥ 40kg lichaamsgewicht (12 jaar en ouder):

200 mg: 1-2 tablet(ten) in één enkele inname of 3-4 maal per dag met tussenpozen van 6 uur, indien nodig. De maximale dagelijkse dosis mag niet meer zijn dan 6 tabletten (1.200 mg).

400 mg: ½ tot 1 tablet in één enkele inname of 3-4 maal per dag met tussenpozen van 6 uur, indien nodig. De maximale dagelijkse dosis mag niet meer zijn dan 3 tabletten (1.200 mg).

Migrainehoofdpijn

Volwassenen en jongeren van ≥ 40kg lichaamsgewicht (12 jaar en ouder):

200 mg : 2 tabletten in een enkele dosis, indien nodig 2 tabletten met tussenpozen van 6 uur.

De maximale dagelijkse dosis mag niet meer zijn dan 6 tabletten zijn (1.200 mg).

400 mg: 1 tablet in een enkele dosis, indien nodig nog 1 tablet met tussenpozen van 6 uur.

De maximale dagelijkse dosis mag niet meer zijn dan 3 tabletten (1.200 mg).

Menstruatiepijn

Volwassenen en jongeren van ≥ 40kg lichaamsgewicht (12 jaar en ouder):

200 mg : 1-2 tabletten 1-3 maal per dag met tussenpozen van 4-6 uur, indien nodig. De maximale dagelijkse dosis mag niet meer zijn dan 6 tabletten zijn (1.200 mg).

400 mg: ½ tot 1 tablet 1-3 maal per dag, met tussenpozen van 4 tot 6 uur, indien nodig. De maximale dagelijkse dosis mag niet meer zijn dan 3 tabletten (1.200 mg).

De tablet moet ingeslikt worden met een glas water tijdens of na een maaltijd. Patiënten met een gevoelige maag wordt aangeraden ibuprofen tijdens een maaltijd in te nemen. Voor het gemak van het innemen van de tablet of om de doses aan te passen, kunnen de tabletten in twee gelijke helften verdeeld worden.

Welke stoffen zitten er in dit middel?

 De werkzame stof in dit middel is ibuprofen.

Elke filmomhulde tablet Ibuprofen AB 200 mg bevat 200 mg ibuprofen.

Elke filmomhulde tablet Ibuprofen AB 400 mg bevat 400 mg ibuprofen.

 De andere stoffen in dit middel zijn:

Tabletkern: maïszetmeel, zetmeel, gepregelatineerd (maïszetmeel), watervrij colloïdaal siliciumdioxide, natriumcroscarmellose, talk, stearinezuur.

Filmomhulling: talk (E553b), polyvinylalcohol, macrogol 3350 (E1521), titaandioxide (E171).

Copyright © 2025 dewebapotheker.be - uw Belgische online apotheek